in

Детальний огляд футбольних бутс Puma Ultra Ultimate

Виробники футбольних бутс з кожним роком намагаються зробити бутси ще легшими та комфортнішими для гравців. Всі топ фірми з виробництва футбольного взуття – Nike, Adidas та Puma – мають свою лінійку найлегших бутс. Я детально розповім про новинку 2022 року від Puma – найлегші бутси Puma Ultra Ultimate.

Історія бутс 

Puma Ultra Ultimate – одні з найлегших бутс у світі
Нова модель надлегких футбольних бутс Puma Ultra Ultimate

Силует Puma Ultra з’явився у 2018-му. Компанія хотіла повторити успіх лінійки EvoSpeed, яка також позиціонувалася, як надлегкі бутси, але була знята з виробництва кількома роками раніше. Відзначу, що Puma Ultra змогла не тільки повторити, але й перевершити успіх попередника.

Новий матеріал ULTRAWEAVE

На відміну від попередньої моделі Puma Ultra 1.4, де використовувався матеріал MATRYXEVO, модель Puma Ultra Ultimate зроблена з матеріалу ULTRAWEAVE, який раніше вже використовувася компанією в моделях 1.1 й 1.2. Це надлегка структурована технічна тканина, яка тягнеться у чотирьох напрямках, знижує вагу та тертя, а також забезпечує ідеальну індивідуальну посадку.

Нова технологія ULTRAWEAVE
Новий матеріал ULTRAWEAVE, який адаптує взуття під вашу стопу

Завдяки цьому матеріалу бутси майже одразу набувають форми стопи. Перші миттєвості в нових Puma Ulta Ultimate можуть бути дискомфортими та може здаватись, що потрібен більший розмір. Але на практиці вже після 1-2 тренувань бутси сядуть по нозі і більше не викликатимуть неприємних відчуттів.

За заявами Puma, верх взуття виготовлений з переробленого матеріалу не менш ніж на 20%. Таким чином компанія показує, що окрім створення прекрасної моделі, вона також піклуються і про довкілля.

Технологія PWRPRINT

Текстура PWRPRINT виконана на передній частині бутс та призначена для кращого зчеплення з м’ячем. Це допомагає гравцям при прийомі м’яча, виконанні коротких та довгих передач, дриблінгу, а також ударах по воротам. 

Текстура PWRPRINT
Технологія PWRPRINT створена для кращого контролю м’яча

PWRPTINT – збалансована технологія, яка виконує свої функції на всі 100% і в той же час не перешкоджає іншим елементам гри. Вона доводить, що досягти ідеального контролю м’яча можна і без нагромадження на бутси великої кількості матеріалів, як це робить, наприклад, Adidas в лінійці Predator. 

Нова підошва 

Puma впровадила у новинку технологію PWRTAPE, яка потрібна для більш легкої підтримки в області п’яти. Підошва SPEEDPLATE має структуру подвійної щільності, що повинна забезпечувати швидку реакцію при відштовхуванні. Нова форма та малюнок шипів створені таким чином, щоб створити оптимальні умови для рухливості та прискорення.

Нові шипи більше орієнтовані не на швидкісний біг, а на різку зміну напрямку, що більш актуально для футболу. Шипи стали трикутними та більш закругленими, а також трохи зменшились за розміром. Таким чином гравці трохи втрачають у прямих забігах, але отримують перевагу при гальмуванні, різких рухах та зміні напрямку. 

Оновлена підошва бутс
Новий силует підошви, який більше орієнтований на маневреність гравців

На мою думку, Puma зробила правильний вибір на користь маневреності, адже у гравців набагато частіше виникають ситуації, де треба різко розвернутись, загальмувати або навпаки прискоритись, ніж просто бігти по прямій.

Кому підійдуть Puma Ultra

За заявами Puma, бутси призначені для гравців, основними якостями яких є швидкість та маневреність. Але з огляду на те, хто з професійних футболістів виступає в цій моделі, а також з власного досвіду, скажу, що Puma Ulta підійде гравцям будь-якої позиції. В них грають як швидкісні та різкі гравці, наприклад, Кінгслі Коман, Антуан Грізманн та Ентоні, так і футболісти, які не володіють високою рухливістю: Харрі Магуайр або Олів’є Жиру.

Форма бутс Puma Ultra Ultimate
На яку стопу підходять Puma Ultra Ultimate

Виробник зазначає, що бутси підійдуть на вузьку або середню стопу. Зі свого досвіду скажу, що маючи доволі широку стопу, я не відчув дискомфорту від Puma Ultra. Мені знадобилося буквально 2-3 тренування, щоб бутси ідеально сіли. Але, якщо ви жодного разу не грали в моделі Ultra, я не рекомендую купувати їх без попередньої примірки.

Мінуси Puma Ultra Ultimate

З мінусів я виділю порожній простір над пальцями ніг. Тобто, верх комфортно прилягає до великого пальця, а над іншими утворюється невеликий простір. Через це здається, що бутси великі за розміром.

Також декотрі гравці скаржаться, що відчувають дискомфорт в області п’яти через недостатню амортизацію. Також кажуть, що пом’якшувальна подушка на п’яті занизька, через що бутси можуть натирати.

Не дуже комфортна п'ята
Область п’яти на бутсах, яка може викликати дискомфорт через низьку подушку

З власного досвiду додам, що якщо ви оберете модель Puma Ultra SG, металевими шипами, треба завжди перевіряти шипи та часто їх підкручувати, щоб не випали. Металеві шипи в цій моделі швидко розхитуються і можуть випасти в самий невідповідний момент. Також мінусом є те, що Puma не дає в комплекті додаткові шипи, і їх треба купувати окремо. Це скоріш не мінус бутс, а мінус компанії. 

Висновки

Судячи з того, що зараз є на ринку, Puma Ultra Ultimate є чи не найкращим варіантом за технологіями та ціною. Бутси коштують приблизно 200$, але можна знайти й дешевше. Наприклад, сайт rabona.com.ua пропонує першу модель бутс за 4800 грн. За таку ціну покупець отримує надлегкі бутси, які надають відчуття того, що граєш взагалі босоніж. 

Окрім того, що бутси заточені на швидкість та рухливість, виробники не забули і про контроль м’яча, впровадивши відповідні технології. Puma Ultra – універсальне взуття для гравця будь-якого амплуа. Щоб залишитись задоволеним, головне – правильно підібрати розмір. 

Avatar photo

Автор: Віталій Лазобко

Привіт! Мене звуть Віталік, мені 20. Футбол в моєму житті з самого дитинства, сам професійно займаюся ним вже 15 років, стежу за всіма новинами, результатами, чутками і трансферами в цьому виді спорту. З моїх статей можна дізнатися не тільки найсвіжішу і актуальну інформацію зі світу футболу, але також знайти для себе нові цікаві факти про футболістів, тренерів або футбольні клуби, яких до цього не знали )

Залишити відповідь