in

Ставка європейський гандикап у БК

Європейський гандикап – це різновид парі в букмекерських конторах, де беттори прогнозують результат матчу із врахуванням переваги однієї з команд. Ставка менш популярна, ніж фора та використовується для підвищення коефіцієнта на фаворита, або для підстраховки ставки на аутсайдера.

Ми розкажемо, чим європейський гандикап відрізняється від фори та про інші особливості парі. Наведемо приклади ставок в українських БК, оцінимо переваги та недоліки. Розкажемо про вибір сприятливих умов для ставок, дамо поради гравцям та стратегії. В кінці дамо відповіді на розповсюджені запитання.

Що таке європейський гандикап

Ставка на європейський гандикап означає, що букмекер пропонує базовий рахунок, який додається до результату матчу. Наприклад, ви ставите на 0:1, 1:0, 2:0 чи 0:2. Якщо матч закінчився з рахунком 1:2 при ставці на 1:0, то кінцевий рахунок 2:2. Тобто, за правилами парі гра закінчилася нічиєю.

Таке парі також називають гандикапом або форою з трьома результатами, як у БК Вбет. Ви можете поставити на перемогу господарів, гостей, чи на нічию

Європейський гандикап у Вбет
Європейський гандикап у БК Вбет

Приклад розрахунку ставки

Розглянемо матч Зоря Луганськ – ФК Верес Рівне у БК Вбет. Припустимо, ви поставили на 1:0, тобто на перевагу команди Зоря Луганськ. Можливі такі варіанти розрахунку:

  • Перемога – при нічиїй 0:0, 1:1 тощо, або при перемозі господарів 1:0, 2:0 тощо.
  • Поразка – якщо кінцевий рахунок 0:1, 0:2 тощо.

Якщо ви поставили 1:0 на нічию, перемога буде лише якщо кінцевий рахунок матчу 0:1. В інших випадках ви програєте.

Уклавши парі 1:0 на перемогу ФК Верес, ви очікуєте, що матч закінчиться рахунком 0:2, 0:3 тощо. При інших варіантах кінцевого рахунку ви програєте.

Фора з трьома результатами у БК Вбет
Фора з трьома результатами на футбольний матч Зоря Луганськ – ФК Верес Рівне у БК Вбет

Чим європейський гандикап відрізняється від фори

В обох варіантах беттор ставить на перевагу однієї з команд. Та це єдина спільна риса. Ставка на фору – це прогноз на різницю голів, з якою виграє, або не програє команда. До того ж, є умова повернення суми парі. У випадку європейського гандикапу гравець обирає рахунок, з яким починається матч та прогнозує кінцевий результат. Повернути таку ставку за жодних умов неможливо.

Приклад. Розглянемо матч ССК Наполі – ФК Болонья у Вбет. Припустимо, матч закінчився з рахунком 0:1. Якщо була ставка 0:1 на перемогу господарів, то беттор програє. Відповідний показник фори Ф1 (+1) означає повернення суми парі, Ф1 (+0.5) – програш, Ф1 (+1.5) – виграш. При азіатській форі Ф1 (+0.75) ви отримаєте 50% від суми парі, при Ф1 (+0.25) вам повернуть 50% + виграш за другу частину.

Ставки на матч у Вбет
Ставки на матч ССК Наполі – ФК Болонья у Вбет

Тобто, між вказаними варіантами парі на перевагу існують суттєві відмінності. Важливо їх розібрати та правильно підбирати ставки.

Популярні стратегії

  • Нічия з гандикапом – оберіть матч у високій лізі з очевидним фаворитом Поставте на 0:1 або 0:2 з нічиєю.
  • На аутсайдера – обирайте матч, де фаворит має не найкращу позицію через втрату сильних гравців, недостатню мотивацію тощо. Ставте на великий відрив у голах на слабшу команду та її перемогу в матчах.
  • На фаворита – ставте на фаворита, який має великі шанси на перемогу. Оберіть європейський гандикап 0:1 чи 0:2 на аутсайдера та ставте на виграш фаворита. Тобто, ви прогнозуєте велику кількість забитих голів зі сторони сильного опонента.

Поради гравцям

  • Укладайте парі уважно. Оскільки в БК відрізняються позначення та є схожі види ставок, переконайтеся, що обрали саме європейський гандикап. Також враховуйте, ставите на весь матч, чи на конкретний тайм.
  • Оплачуйте парі лише після детального передматчевого аналізу.
  • Обирайте момент для укладення парі, коли пропонуються високі коефіцієнти.
  • Оцініть банкрол і розподіліть його на ставки так, щоб мінімізувати можливі втрати.

Висновки

Європейський гандикап є простою ставкою.Він особливо популярний серед бетторів, що регулярно ставлять на футбол. Ви можете легко його розрахувати самостійно, або скористатися онлайн-калькулятором. 

Таке парі має суттєві відмінності від звичайної фори. Гравці за жодних умов не зможуть повернути  суму ставки повністю або частково. Ще одна вімінність – до кінцевого рахунку матчу додається початковий гандикап від букмекера. 

Стратегії для ставки европейский гандикап, по суті, можна використати для будь-яких інших ставок. Щодо порад, то тут також нічого нового не скажемо: аналізуйте, розподіляйте банкрол, не сприймайте ставки на спорт, як джерело заробітку.  

Поширені запитання

Як рахувати європейський гандикап?

Ви можете скористатися онлайн-калькуляторами. Необхідні дані – початковий рахунок, обраний результат, сума парі та кінцевий рахунок матчу. Однак, не обов’язково користуватися калькулятором. Європейська фора розраховується просто – додайте значення рахунку із розпису до реального рахунку. 

Що означають позначення 11 чи 21 на європейський гандикап в розписі?

Це рідкісне позначення у сучасних БК. 11 або 21 означає перевагу господарів чи гостей на 1 гол.

Чому я не можу знайти ставку на європейський гандикап у БК?

Враховуйте, що в обраній букмекерській конторі може бути специфічне позначення парі. Ви можете написати в техпідтримку для уточнення. Серед українських БК європейський гандикап пропонує лише Вбет, а ГГБет та Фавбет – ні.

Avatar photo

Автор: Лея Винник

Досліджую тему азартних ігор більше 4 років. Особливу увагу приділяю казино. Пишу статті, щоб допомогти гравцям уникнути шахрайства та отримати задоволення від ігор.

Залишити відповідь