in

Ставки на андердога в БК

Парі на андердога – це прогноз на перемогу слабшої в даному матчі команди. Часто ставки на андердога недооцінені, чимало бетторів з більшим ентузіазмом ставлять на фаворита. Парі на андердога будуть більш перспективними, якщо попередньо провести детальний аналіз команд та підібрати вдалу стратегію. 

Ми розкажемо, чим ставки на андердога в букмекерських конторах відрізняються від парі на фаворита. З’ясуємо, чому такі ставки можуть бути вигідними. Опишемо популярні стратегії укладання парі на аутсайдера, підсумуємо основні переваги та недоліки таких ставок в українських букмекерських конторах.

Фаворит і аутсайдер в спортивних ставках

Укладаючи парі в БК, беттор завжди повинен визначити фаворита та андердога, оцінити їх статистику та відповідно до отриманої інформації зробити ставку. Андердог, або аутсайдер – це команда, яка має менше шансів на перемогу у конкретному матчі. Зазвичай аутсайдер відстає за класом чи рівнем майстерності від суперника.

Андердогові завжди протиставляється фаворит – команда або суперник, що має всі шанси на перемогу в матчі. Але й існують ігри, де явного фаворита та аутсайдера визначити складно, рівень опонентів приблизно однаковий. 

Загалом, визначити сильну та слабку команди легко. Для цього треба порівняти коефіцієнти на їх перемогу. Зазвичай на перемогу фаворита коефіцієнти нижчі.

Наприклад, у БК Фавбет розглянемо матч Шахтар Донецьк – Динамо Київ. На перемогу Шахтаря коефіцієнт 2.10, на нічию – 3.65, на перемогу Динамо – 3.60. Згідно з коефіцієнтами, більше шансів на перемогу у Шахтаря. Однак, Динамо має досить непогані позиції і його не можна вважати абсолютним андердогом.

Матч без чітко вираженого фаворита та аутсайдера
Матч без чітко вираженого фаворита та аутсайдера

Інший приклад – матч між Німеччиною та Шотландією в рамках Чемпіонату УЄФА в БК Вбет. Очевидним андердогом є Шотландія, адже коефіцієнт на її перемогу 12.0, тоді як на Німеччину – 1.27.

Матч з чітко вираженим андердогом
Матч з чітко вираженим андердогом

Переваги ставок на аутсайдера

БК та беттори проводять передматчевий аналіз. Згідно з отриманими даними букмекер встановлює коефіцієнти, а гравець обирає парі. Однак, не виключені помилки. Букмекер може визнати андердогом команду, не врахувавши важливі моменти. Тоді беттор в результаті власних досліджень враховує ці показники та розуміє, що команда все-таки має чимало шансів на перемогу.

Завдяки ставці на андердога беттор може підстрахуватися. При високому коефіцієнті на перемогу пропонуються такі ж високі коефіцієнти на плюсову фору та непрограш аутсайдера.

Також може стати вигідною ставка на забиття голів обома командами. Якщо слабша команда має сильних гравців в атаці, ви виграєте ставку з досить високим коефіцієнтом.

Порівняння коефіцієнтів для фаворита та андердога
Порівняння коефіцієнтів на різні види парі для фаворита та андердога

Тож, головною перевагою прогнозів на слабшу команду є високі коефіцієнти. Якщо 35%+ ставок пройдуть, беттор не залишиться без прибутку на будь-якій дистанції. Також зручно, що матчів з очевидними андердогами досить багато.

На початку сезону можна розраховувати на помилки букмекерів. Вони орієнтуються на попередню статистику. Але в новому сезоні ситуація може змінитися і врахувати це в перших матчах складно. Команди стартують у хорошій формі, просто відрізняються за класами. Однак, така різниця – не гарантія конкретного результату.

Як оцінити команди для укладання парі

Залежно від спортивної дисципліни важливими для оцінки будуть різні показники. Розглянемо, що варто враховувати у футболі:

  • Стан та підготовка гравців. Це ключовий фактор. Фаворит може мати поранених, або дискваліфікованих гравців. Це вагомі умови для кращої гри андердога.
  • Статистика ігор. Навіть для фаворита існують незручні опоненти. Можливо, у більшості матчів команда виграє і в цілому показує високі результати. Однак, особисті зустрічі з конкретним аутсайдером можуть закінчуватися менш результативно.
  • Форма команди у нинішньому сезоні. Іноді букмекер визначає фаворита за його популярність, навіть не враховуючи невдалу гру в попередньому сезоні. На противагу аутсайдер може грати стабільно та посідати вище місце, що має стати приводом розглянути перспективність ставки на його перемогу.
  • Мотивація. Фаворит може мати слабку мотивацію та грати не в повну силу, а слабша команда навпаки докладатиме зусиль для перемоги.
  • Статус турніру та його етап. Деякі команди не вважають кубкові турніри вагомими, тому випускають запасних гравців і не переймаються за результати. Тоді у слабших команд більше шансів.
  • Суддя. Іноді при конкретному арбітрі фавориту грати складніше, а гравці отримують більше видалення та пенальті.

Зазвичай, статистику можна переглядати в БК. Наприклад, у ГГБет треба відкрити розпис до конкретного матчу та натиснути іконку діаграми. Однак, рекомендуємо відстежувати інформацію і через інші джерела.

Як переглянути статистику на команди
Як переглянути статистику на команди у БК ГГБет

Стратегії ставок

В багатьох спортивних дисциплінах використовується стратегія догону на аутсайдера. Вона є виправданою, якщо ви маєте великий банкрол. При цьому при програші треба підвищувати ставку, щоб перекрити минулий збиток та трохи заробити, одночасно не ризикуючи значною сумою.

Ваше завдання – укладати парі на перемогу, або на непрограш андердога в рамках одного турніру. Коефіцієнти мають бути вищі від 2.0. Аутсайдером має бути команда в конкретному матчі, або у сезоні загалом. Розраховуйте, що раз на 2-3 тури слабша команда все-таки переможе фаворита з високим коефіцієнтом.

Ви можете скористатися стратегією Даласа та грати на ІТМ аутсайдера. Обирайте матч, де коефіцієнт на перемогу фаворита до 1.6. Слідкуйте за грою в Лайві. Якщо аутсайдер не показує активності, укладайте парі на ІТМ 1, або ІТМ 0.5.

Поширені запитання

Чи є недоліки у ставок на андердога?

Так. Це низька прохідність парі. Особливо небезпечним є неправильний розподіл банкрола, через що беттори ризикують швидко вийти в мінус.

В яких видах спорту можна ставити на андердога?

Слабкі команди та суперники є в кожній спортивній дисципліні. Тому ви можете укладати такі парі у футболі, ММА, баскетболі, тенісі, хокеї тощо.

Чому низька прохідність ставки на андердога в БК не є вагомою проблемою?

БК пропонує високі коефіцієнти на аутсайдера. Правильно розподіляючи банкрол та використовуючи стратегії, ви маєте шанси виграти та з високим коефіцієнтом перекрити минулі збитки.

Avatar photo

Автор: Лея Винник

Досліджую тему азартних ігор більше 4 років. Особливу увагу приділяю казино. Пишу статті, щоб допомогти гравцям уникнути шахрайства та отримати задоволення від ігор.

Залишити відповідь