in

Подвійний шанс у БК

Подвійний шанс – це різновид ставок у букмекерських конторах, що дозволяє укласти парі одразу на два результати. Так ви вдвічі збільшуєте шанс на виграш. Є три варіанти ставок на подвійний шанс – 1Х, Х2, 12. Таке парі пропонується в усіх українських БК на футбол та інші спортивні дисципліни.

Ми розкажемо, чим відрізняються ставки на подвійний шанс 1Х, Х2 та 12. Надамо поради щодо укладення таких парі, запропонуємо дієві стратегії та тактики для різних спортивних дисциплін. Наведемо приклади ставок на подвійний шанс в українських БК, а в кінці статті відповімо на популярні запитання.

Позначення в БК

В українських БК застосовуються три позначки:

 • 1 – перемога команди господарів.
 • 2 – перемога команди гостей.
 • Х – матч закінчився нічиєю.

Для опису ставки на подвійний шанс ці позначення комбінуються так:

 • 1Х – парі на перемогу команди господарів або нічию. Ви програєте лише коли виграш дістанеться гостям.
 • Х2 – ви виграєте, якщо перемога у матчі дістанеться гостям, або гра закінчилася нічиєю. При перемозі господарів ви втрачаєте ставку.
 • 12 – ставка, що виключає можливість нічиєї. Переможуть господарі чи гості – не важливо. Головне, щоб матч не закінчився рівним рахунком.
Варіанти подвійного шансу у БК
Всі варіанти подвійного шансу у БК Вбет

Особливості парі 

Подвійний шанс дозволяє покрити два з трьох можливих результатів матчу, тобто значно знизити ризик програшу. Це прогноз на результат тайму, матчу, або іншого часового відрізка у грі. Можна ставити на ігровий рахунок, або на статистичні показники – кутові, удари по воротах тощо.

Досить популярним варіантом є парі 12, що виключає нічию. Це пояснюється тим, що навіть ймовірність перемоги аутсайдера вища, ніж ймовірність закінчення матчу нічиєю. Букмекери це розуміють, тому часто коефіцієнт на 12 найнижчий. 

1Х та Х2 частіше використовуються для страхування фори 0 на перемогу господарів чи гостей. У разі нічиєї за фору можна отримати повернення, а за подвійний результат букмекер виплачує виграш.

Приклад розрахунку ставки

Розглянемо футбольний матч Брюгге – Фіорентина у БК ГГБет. Букмекер пропонує такі коефіцієнти:

 • 1Х, тобто перемога Брюгге, або нічия – 1.47.
 • Х2, тобто перемога Фіорентини чи нічия – 1.52
 • 12, тобто відсутність нічиєї – 1.29.
Коефіцієнти на матч Брюгге – Фіорентина
Коефіцієнти на матч Брюгге – Фіорентина у БК ГГБет

Припустимо, укладається парі на 1Х на суму 100 грн. Якщо Брюгге перемагає, або матч закінчився нічиєю, ви отримаєте виграш 100 х 1.47 = 147 грн, з них чистого виграшу – 47 грн. Якщо перемагає Фіорентина, ви втрачаєте свої 100 грн.

В яких спортивних дисциплінах є подвійний шанс

 • Футбол – найпопулярніша дисципліна для таких ставок. Футбольні матчі нерідко закінчуються нічиєю. Також великий вплив має розмежування між домашніми та виїзними іграми. Ставка Х2 на фаворита може бути чудовою підстраховкою, адже на виїзному матчі навіть сильні команди мають труднощі.
 • Хокей – парі на подвійний шанс особливо актуальні в лігах, де часто трапляється нічия. Прикладом є Європейська ліга. В національних лігах є овертайми та буліти, що знижують шанс нічиєї. Та однаковий рахунок можливий, коли зустрічаються приблизно рівні по силі команди.
 • Баскетбол – матчі рідко закінчуються рівним рахунком. Особливо це стосується ігор НБА. Але в європейських лігах можна спробувати підстрахуватися парі 1Х, чи Х2.

Стратегії

Конкретних стратегій для подвійного шансу немає. Гравцям треба проводити детальний передматчевий аналіз. Зате, ви можете скористатися тактичними методами, щоб підстрахуватися під час матчу.

Припустимо, в матчі є явний фаворит, на перемогу якого букмекер пропонує коефіцієнти 1.75 – 2.10. Однак, ви виконали передматчевий аналіз та впевнені, що гості мають усі шанси на перемогу. То ви ставите на 2Х у прематчі. Якщо за перші 25 хв господарі не відкрили рахунок, ставте на П1 з підвищеним коефіцієнтом. Розраховуйте ставку так, щоб у будь-якому випадку отримати виграш. Якщо за перші 20 хв забивають гості, то зачекайте з підстраховкою, поки рахунок не зрівняється.

Ви можете поставити 1Х та страхувати П2. Таке парі має більше шансів, якщо очевидний фаворит є гостем, а аутсайдер добре тримає оборону.

Поради гравцям

 • Обирайте матчі з фаворитом. Навіть якщо фаворит зі слабкими гостьовими показниками не виграє, ваша ставка спрацює. 
 • Використовуйте подвійний шанс для страховки більш ризикованих парі. Наприклад, ви ставите на перемогу аутсайдера. Щоб підстрахувати такий ризик та зменшити потенційні збитки, поставте й на подвійний шанс для фаворита.
 • Уникайте непередбачуваних ігор. Не ставте на матчі з приблизно рівними по силі командами, або при суперечливій статистичній інформації.
 • Керуйте банкролом. Не ставте всі гроші за раз. Розподіліть банкрол на парі в кількох матчах та врахуйте підстраховки.

Поширені запитання

Чим подвійний шанс відрізняється від фори?

Переваги фори – це можливість повернення ставки та вищі коефіцієнти. Однак, при подвійному шансі зменшені ризики та замість повернення коштів при нічиїй ви отримаєте виграш.

Чим відрізняються результат та перемога?

Результатом може стати перемога, нічия, технічна перемога тощо. Перемога означає виграш конкретної команди.

Чи є подвійний шанс в українських БК?

Так. Ви можете робити такі ставки в легальних українських БК ГГБет, Фавбет та Вбет.

Avatar photo

Автор: Лея Винник

Досліджую тему азартних ігор більше 4 років. Особливу увагу приділяю казино. Пишу статті, щоб допомогти гравцям уникнути шахрайства та отримати задоволення від ігор.

Залишити відповідь