in

Грошові прогрузи в БК

Грошовий прогруз у букмекерських конторах – це ситуація, коли на одну подію ставиться велика сума і для попередження збитків букмекер піднімає коефіцієнт на протилежний результат. Це відбувається щодня в кожній БК в різних дисциплінах. Беттор може отримати вигоду, або навпаки програти велику суму, якщо не знатиме про прогруз та знехтує аналізом матчу.

Ми розкажемо, як працюють прогрузи в українських букмекерських конторах та якими вони бувають, яку небезпеку та користь несуть у собі. Підкажемо, як скористатися такими ситуаціями та запропонуємо безкоштовні сервіси для їх відслідковування.

Що таке грошовий прогруз

Беттори завжди вирішують, яку суму поставити на певний результат. Іноді один гравець, впевнений у своїй правоті, укладає парі на велику суму, або багато гравців ставлять на один результат. Тоді у випадку їх виграшу букмекер матиме значні збитки. 

Щоб уникнути значних втрат, букмекер штучно занижує коефіцієнт на перший результат та підвищує на протилежний, щоб привернути до нього увагу. Неуважні беттори починають ставити з кращим коефіцієнтом та вирівнюють ситуацію.

Наприклад, розглянемо матч Атланта – Марсель у БК ГГбет. На прохід господарів коефіцієнт 1.42, а гостей – 2.29. Припустимо, на перемогу гостей беттори зробили велику кількість ставок. Щоб підстрахуватися, букмекер збільшить коефіцієнт для Атланти на кілька пунктів та зменшить для Марселя.

Ставки на матч у БК ГГбет
Ставки на матч Атланта – Марсель у БК ГГбет

Професійні беттори відслідковують зміни завдяки спеціальним сервісам, або самостійно контролюють їх. В режимі реального часу важко відслідковувати зміни чисто фізично. Тому особливо важливо проводити аналіз через сервіси в Лайві. Це дозволить точніше оцінити ситуацію та зменшити свої ризики. Відзначимо, що прогрузи найчастіше спостерігаються в ставках на результат і загальний тотал.

Види прогрузів

  • Цілеспрямований. Найбільш характерний для договірних матчів. Такі лінії швидко закриваються в БК. Також це відбувається, коли ЗМІ поширюють інформацію про важкі травми гравців, або іншу вагому інформацію. Беттори починають активно робити ставки на конкретний результат, користуючись новими даними, а букмекери змінюють коефіцієнти.
  • Стихійний, або паблік бет. Ситуація часто характерна для топових ігор. Багато бетторів ставлять на популярний матч, обравши одного фаворита. В результаті парі можуть бути невеликими за сумами, однак укладаються у великій кількості.
  • Національний. Характерний для футбольних матчів національної збірної або клубу в єврокубках. Беттори укладають парі на національну збірну, тим самим створюючи прогрузи ліній.

Як скористатися ситуацією

Є два варіанти дії для беттора – слідувати за прогрузом, або йти проти нього. Розглянемо, як варто діяти в конкретній ситуації.

Слідування за прогрузом видається логічним, адже не дарма багато бетторів обрали саме цю ставку. Вони можуть володіти важливими даними. Однак, важливо не поспішати з рішенням та провести детальний аналіз.

Починайте відслідковувати ситуацію за 7-10 годин до матчу. Доказом, що прогруз правильний та справедливий стане збільшення кількості ставок на результат, за яким знижується коефіцієнт. Відповідно, сигналом до укладання парі стане відсутність великої кількості ставок на протилежне парі та невелике поступове зниження коефіцієнтів.

Іноді варто ставити проти прогрузу. Таке рішення також приймається на основі аналізу коефіцієнтів за 7-10 годин до початку матчу. Також спостерігайте за змінами коефіцієнтів у кількох популярних БК із більшою кількістю бетторів. 

Варто робити ставку, якщо вдалося зафіксувати кілька точкових прогрузів проти результату, що прогружується. Головне, щоб коефіцієнти змінювались при таких серйозних ставках.

У реальній грі можна скористатися обома стратегіями. Обирайте більш підходящу на основі аналізу матчу та поведінки інших бетторів.

Чи варто укладати парі

Беттор має сам вирішити, як діяти. Жодна стратегія не дозволить обрати абсолютно правильний варіант. Під час матчів, особливо футбольних, трапляються неймовірні повороти, передбачити які не могли б ні беттори, ні букмекер. Тож, рішення про ставку варто приймати зважено, кілька разів провівши аналіз.

Контроль за прогрузами

Слідкувати за змінами вручну досить складно. Якщо робити це самостійно, доведеться годинами моніторити зміни коефіцієнтів, аналізувати їх та шукати необхідні дані. 

Тому рекомендуємо використовувати спеціальні онлайн-сервіси. Oddsmath, ArbWorld, FlashScore тощо – це безкоштовні сервіси, що дозволяють виявити зміни коефіцієнтів та те, наскільки вони великий.

Сервіс Oddsmath для контролю прогрузів
Безкоштовний онлайн-сервіс Oddsmath

Висновки 

Грошові прогрузи – це звичайне явище для будь-яких букмекерських контор, навіть для українських ГГБет, Вбет та Фавбет. До таких ситуацій варто ставитись обережно, але є сенс спробувати виграти на них більше грошей як у прематчі, так і в Лайві.

Не кожне таке парі буде вдалим. Однак, проводячи аналіз, в т.ч., через безкоштовні сервіси, ви будете розвивати свої навички та інтуїцію, що може знадобитися надалі. Головне ставитись до будь-яких парі у БК з відповідальністю та не забувати про керування банкролом.

Поширені запитання

Чи варто відслідковувати грошові прогрузи у спортивних ставках?

Так. Це важлива частина аналізу, який виконує беттор перед розміщенням ставки. Контроль за змінами може значно скоригувати плани на вибір парі та допоможе уникнути зайвих збитків.

Навіщо грати з прогрузами?

Це можливість отримати досвід, дізнатися щось нове. Ви можете просто спостерігати за змінами та порівнювати свої висновки з результатами матчу. Це дозволить вам покращити свій рівень передматчевого аналізу, розвивати інтуїцію.

Чи дозволено гравцями використовувати грошові прогрузи для отримання більшої вигоди?

Так, якщо в правилах букмекера чітко не прописана заборона. Деякі букмекерські контори навіть штучні ситуації з прогрузами, щоб заплутати гравців.

Avatar photo

Автор: Лея Винник

Досліджую тему азартних ігор більше 4 років. Особливу увагу приділяю казино. Пишу статті, щоб допомогти гравцям уникнути шахрайства та отримати задоволення від ігор.

Залишити відповідь