in

Від VAR потрібно відмовитися – вважає екс-нападник Ліверпуля

Система VAR стала предметом численних дискусій у футбольному світі, багато хто висловлює розчарування і незадоволення її впровадженням. За словами колишнього нападника «Ліверпуля» Стена Коллімора, VAR не виправдала своїх обіцянок щодо покращення суддівських рішень, а натомість позбавила гру спонтанності.

Нещодавні інциденти в матчах «Крістал Пелас» – «Брайтон» та «Арсенал» – «Брентфорд», коли офіційна особа в кімнаті VAR забула намалювати лінію поза грою, ще більше підкреслили проблеми з VAR. Хоча самі арбітри – люди, і їм властиво помилятися, система VAR повинна була допомогти їм приймати більш точні рішення. Однак вона лише незначно збільшила кількість правильних рішень, водночас створивши більше дискусій і відволікаючи від самої гри.

collimore2 – newstavka.com.ua
Стен Коллімор. Фото: twitter.com/StanCollymore

Коллімор пропонує взагалі відмовитися від VAR і замість цього докласти зусиль для підготовки та розвитку більшої кількості майбутніх арбітрів, особливо з числа випущених молодих гравців, які, можливо, не досягли успіху як гравці, але мають досвід і розуміння гри. Це не тільки підвищить відсоток правильних рішень, але й допоможе повернути азарт і пристрасть у футбол, які були втрачені через постійні прискіпування і затримки, спричинені VAR.

Зрештою, хоча дехто може стверджувати, що неправильні рішення можуть коштувати команді місця в лізі, Коллімор вважає, що протягом сезону одне рішення навряд чи матиме такий значний вплив. Скоріше, успіх чи невдачу команди має визначати її загальна продуктивність і рішучість.

Стен Коллімор грав за «Ліверпуль» у 1995–1997 роки, провів 64 матчі та забив 26 голів. Зараз Коллімору 52 роки, він працює англійським футбольним оглядачем та футбольним аналітиком у «Саутенд Юнайтед».

Раніше ми розповіли, грою якого одноклубника розчарований Мудрик.

Як ви вважаєте, чи потрібно відмовитись від VAR?

Serhii Shapovalov

Автор: Сергій Шаповалов

Завжди намагаюсь дивитися на гру під незвичним кутом та знаходити цікаві деталі, які дозволяють краще зрозуміти тактичні задуми тренерів та дії футболістів на полі.

коментар

Залишити комент

Залишити відповідь