in

Від VAR потрібно відмовитися – вважає екс-нападник Ліверпуля

Система VAR стала предметом численних дискусій у футбольному світі, багато хто висловлює розчарування і незадоволення її впровадженням. За словами колишнього нападника «Ліверпуля» Стена Коллімора, VAR не виправдала своїх обіцянок щодо покращення суддівських рішень, а натомість позбавила гру спонтанності.

Нещодавні інциденти в матчах «Крістал Пелас» – «Брайтон» та «Арсенал» – «Брентфорд», коли офіційна особа в кімнаті VAR забула намалювати лінію поза грою, ще більше підкреслили проблеми з VAR. Хоча самі арбітри – люди, і їм властиво помилятися, система VAR повинна була допомогти їм приймати більш точні рішення. Однак вона лише незначно збільшила кількість правильних рішень, водночас створивши більше дискусій і відволікаючи від самої гри.

collimore2 – newstavka.com.ua
Стен Коллімор. Фото: twitter.com/StanCollymore

Коллімор пропонує взагалі відмовитися від VAR і замість цього докласти зусиль для підготовки та розвитку більшої кількості майбутніх арбітрів, особливо з числа випущених молодих гравців, які, можливо, не досягли успіху як гравці, але мають досвід і розуміння гри. Це не тільки підвищить відсоток правильних рішень, але й допоможе повернути азарт і пристрасть у футбол, які були втрачені через постійні прискіпування і затримки, спричинені VAR.

Зрештою, хоча дехто може стверджувати, що неправильні рішення можуть коштувати команді місця в лізі, Коллімор вважає, що протягом сезону одне рішення навряд чи матиме такий значний вплив. Скоріше, успіх чи невдачу команди має визначати її загальна продуктивність і рішучість.

Стен Коллімор грав за «Ліверпуль» у 1995–1997 роки, провів 64 матчі та забив 26 голів. Зараз Коллімору 52 роки, він працює англійським футбольним оглядачем та футбольним аналітиком у «Саутенд Юнайтед».

Раніше ми розповіли, грою якого одноклубника розчарований Мудрик.

Як ви вважаєте, чи потрібно відмовитись від VAR?

Serhii Shapovalov

Автор: Сергій Шаповалов

Спортивний редактор, у беттінгу більше 5 років. Знаю всі нюанси роботи букмекерських контор, у яких можуть грати українці. Моя мета роботи над newstavka.com.ua – допомогти гравцям приймати виважені рішення у ставках на спорт та зважати на підводні камені, які можуть розкладати букмекерські контори.

коментар

Залишити комент

Залишити відповідь

5 − 3 =